Umro preč. Stjepan Rožanković Ispis E-mail
Srijeda, 25 Ožujak 2020 12:01
Share

Preč. Stjepan Rožanković rođen je 11. rujna 1965. godine u Gornjoj Bučici od oca Branka i majke Marije r. Rožanković. Nakon završene osnovne škole u Bučici i Interdijecezanske srednje škole za spremanje svećenika u Zagrebu upisao je Katolički bogoslovni fakultet u Zagrebu po završetku kojeg je zaređen za đakona 21. srpnja 1989. godine, a za svećenika 23. lipnja 1991. godine po rukama zagrebačkog nadbiskupa kardinala Franje Kuharića.

Svećeničku službu započinje kao župni vikar u Župi sv. Vida u Brdovcu od 1. rujna 1991. do 12. kolovoza 1995. godine. Potom je imenovan upraviteljem Župe Presvetog Trojstva u Barilovićkom Cerovcu gdje obnaša službu od rujna 1995. do 25. kolovoza 2001. godine. U tom vremenu povjerena mu je potpuna pastoralna skrb za pripadnike filijale Krnjak Katoličke misije za prognanike iz BiH u Tušiloviću od rujna 2000. do 25. kolovoza 2001. godine.

Te iste godine 26. kolovoza imenovan je upraviteljem Župe sv. Nikole biskupa u Jastrebarskom koju je obnašao sve do 3. veljače 2020. godine kada je zbog zdravstvenih razloga spriječen vršiti svoju župničku službu.

Bio je upraviteljem Župe sv. Jurja mč. u Plešivici u dva navrata: od rujna 2007. do 22. kolovoza 2009. godine te od 26. kolovoza 2012. do 21. kolovoza 2019. godine.

U službu dekana Jastrebarskog dekanata biran je tri puta: od 1. studenoga 2004. do veljače 2010., od 1. ožujka 2010. do 14. studenoga 2015. i treći put od 15. studenoga 2015. godine.

Preč. Rožanković bio je i član Druge sinode Zagrebačke nadbiskup

 

Twitter