250 metara vodovoda do kapele u Ilovačku Ispis E-mail
Petak, 12 Listopad 2018 06:36

Kapela sv. Petra i Pavla u Ilovačku (Župa Bučica) u mjesecu listopadu dobila je vodu iz vodovoda. Sami mještani sela Ilovačak, uz financijsku potporu župe, zajedno su sa svojim župnikom Ivanom Petrovićem pripremili teren, iskopali i postavili 250 metara cijevi kako bi voda iz lokalnog vodovoda mogla doći do kapele. Velik je ovo uspjeh za maleno selo koje broji tridesetak obitelji. Povezali su se svi vjernici: i oni koji žive u svojem selu kao i oni koji vikendom dolaze. Zajedno su aktivni oko svoje kapele te uređuju njen okoliš. Ispred kapele nalazi se predivan dugogodišnji kamenjar, uređen i pokošen travnjak. Sve je to potrebno redovito zalijevati, a voda se ne nalazi u blizini.

Ovaj veliki pothvat rezultat je povezanosti župe i mještana koji se trude za ljepotu svojeg sela. Uz vodovod, ove godine betoniran je prilaz i staza oko kapele, sređena odvodnja oborinskih voda, uređuje se i sanitarni čvor. Ulaganje u kapelu i njen okoliš donosi rezultate pa se mještani iz sela sve češće sastaju na tom duhovnom prostoru. Kapela i njeno duhovno-molitveno ozračje postaje okupljalište svih mještana. Vodovod do kapele je poticaj svima da se povežu te pokažu kako se udruženim snagama može jačati zajedništvo raseljenih mještana i malenih sela.