Govor na božićnom prijemu župana Sisačko-moslavačke županije Ispis E-mail
Srijeda, 17 Prosinac 2014 08:16

Poštovani gospodine župane Ivo Žiniću, poštovana zamjenice župana gđo Anita Sinjeri-Ibrišević i poštovani suradnici župana, ovo Vam slovo izričem u svoje ime, u ime Sisačke biskupije te u ime svih nazočnih uzvanika koje također iskreno pozdravljam.

Najprije Vama, gospodine Župane, želim čestitati na službi župana, u koju ste izabrani i koju ste preuzeli 4. studenoga ove godine. Vaš mandat je veoma zahtjevan, došli ste poslije osobe koja je odstupila s čelne službe u Sisačko-moslavačkoj županiji jer je protiv nje pokrenut postupak zbog korupcije. U Vas, poštovani gospodine Župane, uprte su stoga još više oči naših ljudi koji očekuju da okrenete novu stranicu i započnete, sa svojim suradnicima, doista služiti svome narodu. To je ovaj narod i zaslužio nakon toliko patnji i poniženja, nakon rata i osiromašenja poslije rata, kada se u Sisku uništila Željezara, a sad se nastoji baciti na koljena i Rafinerija nafte Sisak! Želim Vam uspjeh i Božji blagoslov! Mislim da ste i Vi svjesni da Vam je i te kako potrebna i naša molitva, potpora svih ljudi dobre volje i dakako Božja pomoć. Posebno bih istaknuo potrebu da se svi ujedinimo i to oko interesa naših ljudi. Ne malo me začudilo i čudi me uvijek kada susretnem kako javni djelatnici, i osobito političari, ne misle na svoj narod nego samo na to što će oni dobiti, koju poziciju i koje povlastice. A na nas ostale koji većinom nismo ni u jednoj stranci, na narod zbog kojih su oni postavljeni na te službe, kao da nitko ne misli. To želim da Vi promijenite, da uspijete ujediniti sve ljude i pojedince i ustanove te da Božjom pomoću ostvarite najprije jednu pozitivnu atmosferu povjerenja i realnog optimizma, a onda i dobre rezultate da se vidi da ova naša Županija nije zadnja u Hrvatskoj, dapače da tu žive pošteni i vrijedni ljudi koji i znaju i mogu mnogo učiniti kako za poboljšanje vlastitog života tako i za doprinos životu Domovine.

Drugo, želim Vam zahvaliti za poziv da se danas svi mi okupimo ovdje s Vama: i gradonačelnici i načelnici općina, i predsjednici gradskih i općinskih vijeća, ravnatelji i čelnici ustanova, škola, bolnica, hrvatski branitelji, poslovni ljudi, predstavnici vjerskih zajednica… Ovo naše okupljanje neka bude upravo svjedočanstvo našeg jedinstva i želje da djelujemo zajedno, da idemo u istom smjeru, a to je u cilju poboljšanja naših ukupnih uvjeta života. Svi tome želimo i trebamo pridonijeti.

I na kraju, želim Vama, gospodine Župane i vašim suradnicima, u ime svih okupljenih izreći čestitku za dolazeći Božić i za novu 2015. godinu. Božić je blagdan radosti i obiteljskog zajedništva jer je u našu ljudsku obitelj sišao sam Bog. Premda je teško i znamo da nam se valja boriti, hrabro i s pouzdanjem jedni u druge i u Božju pomoć želimo Vam uspjeh i Božji blagoslov, a to znači i svima nama u našoj Sisačko-moslavačkoj županiji, u novoj 2015. godini! Živjeli!